Перейти к содержимому

Добавить ссылку

Купоны закончились на второй день.

Фотография

Начисление поинтов

Форум ZiSMO.biz
11
Сообщений в теме: 11

OFFLINE Отправлено

Bachation
Активный
  • Онлайн:15д 2ч 28м
74
Почему за комментирование чужих публикаций мне не начисляются принты? Начисляют ли поинты за ответы на комментарии в своих темах? Сколько сообщений в сутки может оставить один пользователь в теме?
Администрация форума не имеет отношения к пользователям форума и к публикуемой ими информации. Пользовательское соглашение
    • 0
  • Наверх
  • Ответить

OFFLINE Отправлено

Макс Миронов 5
Продвинутый
  • Онлайн:49д 21ч 53м
208

Почему за комментирование чужих публикаций мне не начисляются принты? Начисляют ли поинты за ответы на комментарии в своих темах? Сколько сообщений в сутки может оставить один пользователь в теме?

читай тут всё написано!

https://zismo.biz/to...ovoe-na-forume/

• 0
  • Наверх
  • Ответить

OFFLINE Отправлено

Bachation
Активный
74

читай тут всё написано!
https://zismo.biz/to...ovoe-na-forume/

Сами то читали этот пост? Там нет ответа ни на один из моих вопросов
    • 0
  • Наверх
  • Ответить

OFFLINE Отправлено

soc-proof.su
Premium plus
  • Онлайн:44д 18ч 49м
54

Partner.Soc-proof → поставщик нaкрутки по самым низким ценам на рынке. Все панели покупают здесь!

Поставляем собственные услуги по Инста / Телеграм / ВК / ТикТок / Youtube и многое другое.

• Телеграм русские подписчики - 75 руб.
  • Телеграм реальные русские - от 100 руб.
  • Инстаграм реальные русские - от 100 руб.
  • Инстаграм подписчики с гарантией 1 год - 155 руб.
  • ВК от 45 руб.
  • а так же любые иные услуги для любой соц. сети, вплоть до Яндекс.Дзен!

Реселлерам предоставляем скидки. Регистрируйся, не переплачивай и будь в тренде с минимальными затратами!

Сообщение отредактировал soc-proof.su: 25 11 2020 - 09:07

Рекламный пост

OFFLINE Отправлено

rydergold2k19
    Активный
    • Онлайн:29д 6ч 33м
    19

Ну значит читайте внимательнее, я лично всё там нашёл легко

• 0
    • Наверх
    • Ответить

OFFLINE Отправлено

Bachation
    Активный
    74

читал очень внимательно,  неоднократно и, к сожалению, безрезультатно 

• 0
    • Наверх
    • Ответить

OFFLINE Отправлено

_ Amnesia _
    Форумчанин
    • Онлайн:243д 4ч 53м
    13 767

Медали

Задано три вопроса, по ссылке скопируйте ответы на них, пожалуйста)

__

GiYke8syb-I.jpg2020675.png

• 0
    • Наверх
    • Ответить

OFFLINE Отправлено

_ Amnesia _
    Форумчанин
    13 767

Медали

1. За ваши смс вы не получите поинты в разделах халява,  о разном и барахолка.

2. Нет

3. Кроме халявы( здесь  от 1 до 3 сообщений)  неограниченно, но не флудить.

Сообщение отредактировал _ Amnesia _: 25 08 2020 - 20:38

__

• 1
    • Наверх
    • Ответить

OFFLINE Отправлено

Bachation
    Активный
    74

1. За ваши смс вы не получите поинты в разделах халява,  о разном и барахолка.
    2. Нет
    3. Кроме халявы( здесь  от 1 до 3 сообщений)  неограниченно, но не флудить.

Спасибо, добрый человек)
      • 0
    • Наверх
    • Ответить

OFFLINE Отправлено

verisk
    Пользователи
    • Онлайн:
    0

Я новичок,и я так понял,что-бы начисляли поинты за посты нужно попасть в группу "активный",то-бишь написать некоторое количество постов,что называется в холостую.Если я неправ,поправте меня .

• 0
    • Наверх
    • Ответить

OFFLINE Отправлено

_ Amnesia _
    Форумчанин
    13 767

Медали

Я новичок,и я так понял,что-бы начисляли поинты за посты нужно попасть в группу "активный",то-бишь написать некоторое количество постов,что называется в холостую.Если я неправ,поправте меня .

Поправляю

1. Поинты начисляются в независимости от группы

2.  писать надо в любой категории кроме  халява,  о разном и барахолка.

3. Писать нужно что-то путное и полезное, а то накажут за флуд)

__

• 0
    • Наверх
    • Ответить

OFFLINE Отправлено

Demmiurg
    Активный
    • Онлайн:3д 13ч 7м
    12

Спасибо, добрый человек)

Ctr + f тибе в помощь

• 0
    • Наверх
    • Ответить

OFFLINE Отправлено

Charlessox
    Пользователи
    • Онлайн:
    0
    Most people, I used to be seeking for any very long and tiresome way best ways to publish a great essay or dissertation, but I stumbled on this text, I'll depart it below, likely it will likely be important to you!

I actually wager many people developed to generally be dentists just to preserve from becoming compelled to publish essays. Essays and examine papers can invoke enormous portions of psychological stress and nervousness. So can dentists. But inspite of what classes you will be using in highschool or higher education or college, that you are possible to have to put in writing down an essay in certain unspecified time inside the foreseeable future. Irrespective of whether you happen to be eager on or detest them, subsequent these nine methods can improve your essays, reduce your force, and maybe assistance help save you from an expensive dentist diploma.

one particular. Consider That ESSAY Well timed
    Rather quite possibly quite possibly the most integral motion in writing an essay or review paper could be to definitely realize the essay problem. An essay are commonly superbly articulated and thought out, but will keep on to conclude in a pretty very poor high-quality if it isn't going to adequately reply to the prompt furnished. Break up the prompt down into two components.

Just what the heck is the prompt suitable inquiring?
    What on this planet is the essay subject?
    What check out do I need to hold out to wholly respect the topic?
    Exactly how much time does the essay ought to be?
    Just what is the prompt indirectly inquiring?
    Surely may be the prompt requesting my perception, the perception of credible scholarly sources, or factors?
    How can i relate this essay subject matter subject to what we have coated in school?
    When these queries have essentially been answered, you could in fact start out creating your essay.

two. Come up with a THESIS Assertion
    Get rolling with your essay that has a thesis assertion which might instruction your overall paper. Based on the prompt, what would you should argue during the essay? Your thesis assertion must actually be concise, but combine lots of the information you’d would like to tackle within just your paper. Consistently seek out suggestions from your thesis assertion when writing your essay and be certain to hardly stray from the aspects. A terrific thesis assertion will probably be the key distinction someplace concerning an A together with a B.

a few. MAKE An summary
    Use an summary to manage out your essay/research paper sooner than writing it. Performing with the thesis assertion, plot out just how you want your paper to motion and what materials you would probably wish to embody. It'll make writing the complete draft of one's paper substantially less difficult

4. Get started with Your entire body, NOT THE INTRODUCTION
    Genuinely never start off the method of coupled with the introduction. The introduction is wherever specifically some learners wrestle the top, so to halt acquiring slowed down, make the introduction afterward. This may probably allow for for you to definitely unquestionably definitely type your thoughts and ideas and therefore are offered once more and incorporate probably the most very important hints into your introduction.

5. Commence Just about every one PARAGRAPH In addition to a Matter SENTENCE
    Start out each and every one paragraph that has a issue sentence, which expresses quite possibly the most very important notion of the paragraph. Every single and each paragraph need to have to include quotations or contextual recommendations to shield your topic sentence and thesis assertion.

6. USE CREDIBLE Methods
    Estimates and contextual assistance and guidance are very important for establishing trustworthiness and supporting your argument, so ensure which the estimates and info are coming from credible scholarly assets. Illustrations of scholarly sources embrace tutorial journals, peer-reviewed studies, textbooks, guides by accredited authors, and NPR information. Illustrations of unacceptable scholarly methods are journal material articles or blog posts, open up up dialogue board submissions, encyclopedia entries, and unverified from your world wide web sources. If you're looking for for credible sources to hire in your essay, study out Google Scholar.

7. Seriously tend not to Faux IT
    Teachers will not be dumb. They know in the event you actually really don't entirely have an being familiar with of the essay topic issue and when you might be rambling to supply it much more. Genuinely really don't use fluff to bulk up your essay. Relatively, assurance that every sentence delivers compound toward your produce the final results. If it is just not fully crucial, slash it out. Most lecturers would favor to have got a extremely well-written essay that will not relatively satisfy the measurement requirement compared to the regular paper that fulfills the prerequisite, but is eighty p.c fluff.

8. CONCLUDE YOUR ESSAY
    Your summary should get going by restating your thesis assertion. It really is your possibility to tie your complete particulars with each and every other and head out by acquiring a bang. An exceptionally superior summary will cope with essentially the most essential arguments of every and each physique paragraph inside of a succinct way and thoroughly demonstrate your thesis assertion.

9. PROOFREAD, THEN PROOFREAD Once more
    Inspecting is important to composing a very good essay. Some lecturers will likely not even finish looking through by essays if they're not grammatically appear or riddled with spelling difficulties. Beneath unquestionably absolutely are a few of strategies for earning your essay/research paper noticeably a lot more academically satisfactory and additional effective whole.

Whole report to pick from on url

Get out all conjunctions (aren't, seriously you should not, couldn't, and lots of other individuals.). This may probably make your paper prolonged and it can be additional well suited for instructional writing.
    Print out your paper, glance more than it, and mark it up. You'll surely find out a great offer much more faults when searching it by executing this than by using a personal computer show monitor.
    Have buddies or father and mom appear around it. A following founded of eyes can seize any difficulties you skipped.
    Study as a result of it out loud. It's going to help with grammar blunders. If it would seem incorrect, it probably is.
    Essays and standard investigate papers may well certainly be a dilemma for writers of all capacity phases, but these writing tactics could make the process only a tiny a great deal more simple in addition to a terrific offer less difficult.

Use your writing approaches to utilize for scholarships. Look at out out our Scholarship Match to receive scholarships that take place to generally be be capable of produce to suit your needs individually.
      • 0
    • Наверх
    • Ответить

Напишите сообщение

Самое интересное

1